חמשת המזונות היעילים ביותר להורדת הכולסטרול

September 17, 2017

1. תפוחים: מחקר שנערך בפינלנד כדי לקבוע האם תפוחים יכולים להוריד כולסטרול קבע כי אכילת שלושה תפוחים ביום במשך שלושה חודשים יכול לעזור בהורדת ברמת הכולסטרול בכעשרים נקודות. התפוח עשיר בפקטין, שהוא המקור של סיבים תזונתיים שימשכו LDL מתוך המערכת. כמו כן, quercetin, חומר נוגד חמצון, עוזר למנוע את כמות ה-LDL בדם. 

2. תרד: תרד, יחד עם ירקות בעלי עלים ירוקים אחרים, מכיל carotenoid בשם לוטאין. לוטאין נמצא כיעיל למניעת הצטברות של הכולסטרול בדם. 

 
3. שיבולת שועל: שיבולת שועל או דגנים מלאים, כמו חיטה מלאה, מלאים בתכולת סיבים גבוהה. בעוד מחיטה מלאה מסייעת בהורדת כולסטרול, שיבולת שועל מכילה יותר סיבים מסיסים ולכן קיים סיכוי גדול יותר להפחית את רמות הכולסטרול LDL. חשוב להקפיד לאכול את שיבולת השועל עצמה ולא חטיפי גרנולה..


4. ריבת תפוזים ביתית (עם הקליפה): אתם בטח מופתעים J אך ריבה תפוזים הכוללת את הקליפה הכתומה של התפוז מכילה תרכובות בשם flavones polymethoxylated (PMFs). PMFs נמצאים פיגמנט של קליפת תפוז ו אחראים בהורדת כולסטרול רע וללא הפחתת הכולסטרול "הטוב". 

5. תה ירוק: תה ירוק מועיל לדברים בגוף והינו אחד מצמחי המרפא הנחקרים בעולם. אפילו שתיית כוס תה ירוק אחת מדי יום תועיל להורדת הכולסטרול LDL.

 

לסיכום – תפוחים ותה ירוק הם הדברים הפשוטים ביותר ליישום, את התרד ושיבולת השועל צריך להתחיל ולסגל אל תוך שגרת התזונה שלנו.. ולקינוח – אין כמו ריבת תפוזים ביתית !

Please reload

תזונה מומלצת לטיפול בקנדידה

September 16, 2017

?מה מותר

לחם קמח מלא, חיטה,  שיפון, כוסמין, שאור ( ללא שמרים)

פסטה מקמח מלא ומוצריו ( עדיפות לא בחודש הראשון לשינוי) אורז מלא, קינואה, כוסמת, אמרנט, דוחן, חלב עיזים ומוצריו, כבשים ,חלב שקדים, אגוזים,ירקות טריים מבושלים

פירות ,קטניות ,תפוא"ד סלק בטטה מעט , פעם פעמיים בשבוע

?מה אסור

סוכר לבן על כל מוצריו ( חשוב להימנע לגמרי ולבדוק תכולה של כל מוצר קנוי)

סוכר חום, מולסה, סילאן, דבש, גלידה, עוגות, עוגיות, שוקולד, קפה, תה קולה ג'אנק פוד, מוצרי קמח לבן, אורז לבן, אלכוהול, רטבים מוכנים , שמרים ומוצריו, חטיפים

:תוספי תזונה מומלצים

אסידופלוס, עשב חיטה

*המידע המובא להלן הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו מהווה /מבטל יעוץ רפואי או אחר. יש להוועץ ברופא ,כל העושה שימוש במידע המובא באתר זה ללא קבלת יעוץ מותאם עושה זאת על אחריותו בלבד 

Please reload